Menu
Kontakt

Kontakt os

Kontakt os

Aftal køb af Submariner

Vil du gerne have en fremvisning på dette ur, og evt. købe? Udfyld formularen, eller kontakt os på tlf: +45 20 11 48 75

Aftal køb af uret

Rolex

Submariner

16610LV

Rolex Submariner 16610LV Kermit med bokse og papirer fra 2008. Den sidste udgave med rehaut-gravering i inderkransen. Fremstår i pæn stand med alm. brugsspor som giver uret et råt udtryk. Skive er og lynette er begge MK4, som er periode-korrekt til årgangen.

 

Kassen har fået en enkelt let polering, og fremstår derfor med flotte symmetriske horn og skarpe kanter. Et Kermit der hører til i den gode ende af skalaen og med fin samler-værdi.

 

Det klassiske Submariner fra den sidste generation af tool-watches fra Rolex. 40 mm kasse i stål. Lænke med korrekt clasp-code fra 2008 som fremstår uden nævneværdig stræk.

Reference-nr.

16610LV

Størrelse

40 mm

Årgang

2008

Stand

85%

Funktioner

Dato

Tilbehør

Bokse og papirer

94.995,00 Kr.

Detaljer om uret

Reference-nr.

16610LV

Størrelse

40 mm

Årgang

2008

Stand

85%

Funktioner

Dato

Tilbehør

Bokse og papirer

Ønsker du en fremvisning af et eller flere ure, kan det ske i vores showroom i Aarhus (på daglig basis). Alle vores ure opbevares i bankboks, så aftal venligst tid til fremvisning 1-2 dage forud.

Hos TimeToWatch giver vi garanti på såvel originalitet samt mekanik i henhold til dansk lovgivning. Dermed kan du trygt købe et ur uden risiko for efterfølgende at stå med problemer.

Alle ure sælges som brugte, og er derfor omfattet reglen om brugtmoms. Det er derfor ikke muligt at fratrække moms på urene ved køb til firma eller eksport.

Kontakt os venligst såfremt du har yderligere spørgsmål